K & K DUO

(klarinet, akordeon)

Dr. Zbigniew Kaleta
klarinet

saxofonista, klarinetista, zakladatel a pedagog saxofonové třídy Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a Ostravské univerzity, 1. klarinetista Národního symfonického orchestru Polského rozhlasu v Katovicích, jazzman. Zabývá se vážnou hudbou i jazzovou a jejich fůzí. Jako jazzový a popový saxofonista vystupuje se svou kapelou Blue Space, Zbigniew Kaleta Quartet, 4P Quartet a spolupracuje s různými hudebními formacemi v České republice

Dr. Marcela Kysová – Halmová

akordeon

REPERTOÁR

PASSIONE DUO

(housle, akordeon)

Komorní duo (housle, akordeon) vzniklo v roce 2015. Ve svém repertoáru se duo zaměřuje na skladby různých stylových období a žánrů. Zvláštní postavení představují kompozice z oblasti zábavní a taneční hudby, např. argentinská tanga, francouzské musette, a úpravy balkánských lidových písní. Duo koncertuje v tuzemsku i zahraničí, účastní se mezinárodních hudebních soutěží, kurzů a workshopů.

Daniela Grygarová– Formanová ArtD

česká houslistka, pedagožka. Je sólistkou-instrumentalistkou divadla Jiřího Myrona v Ostravě. Spolupracuje s mnoha významnými interprety a Janáčkovou filharmonii v Ostrava. Jako sólistka vystoupila s  v Moravskoslezskou sinfonietou, Českou  komorní filharmonií, Virtuosi pragenses, plzeňskou filharmonií…Je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží. Rovněž se zúčastnila mnoha mistrovských kurzů a workshopů.

Dr. Marcela Kysová – Halmová

akordeon

REPERTOÁR

duo Rokyta/Kysová

(panova flétna, akordeon)

Komorní těleso  vzniklo v roce 2020 z iniciativy vynikající hráčky na panovou flétnu, Liselotte Rokyta. Ve svém repertoáru se duo zaměřuje na skladby různých stylových období a žánrů především však na balkánskou a rumunskou hudbu. 

REPERTOÁR

MODERN DUO OSTRAVA

Vzniklo v roce 2021 pod festivalem Hudební současnost. Tvoří ho Ewa Barciok (violoncello) a Marcela Kysová (akordeon). Duo se zaměřuje na interpretaci soudobé hudby a intenzivně spolupracuje s několika významnými skladateli. V roce 2023 se duo chystá vydat novou desku. 

 

duo Passione

All rights reserved to JS. 2020

Scroll to Top